• Konkurs Recytatorski

• Gminny Konkurs Recytatorski Poezji dla Dzieci organizowany od kilku lat przez naszą szkołę ma już swoją rangę, tradycję i stałe miejsce wśród ważnych wydarzeń placówek oświatowych w naszej gminie.

Jego inicjatorką była Pani Stanisława Gurbowicz, polonistka, która kilkanaście lat temu pracowała w naszej szkole.
          Do wspólnego recytowania zapraszamy uczniów ze szkół z Gminy Pelplin oraz zaprzyjaźnionej szkoły z Polskiego Gronowa. Recytatorzy są oceniani w dwóch grupach:

• I grupa obejmuje uczniów z klas I-IV
          • II grupa – z V-VIII

• Nad wyłonieniem laureatów czuwa komisja, w skład której wchodzili do tej pory między innymi Pani Stanisława Gurbowicz – przedstawiciel Delegatury Kuratorium Oświaty w Tczewie a także nauczyciele języka polskiego: Pani Joanna Drozd, Pani Joanna Komosińska, Pan Rafał Buda, Pani Monika Stefańska oraz Pani Krystyna Gierszewska – prezes Stowarzyszenia Kociewskie Forum Kobiet, regionalistka. Uczestnicy z wielkim zaangażowaniem recytują przygotowane przez siebie utwory, a szkolny chórek pod kierownictwem Pani Grażyny Wrycza umila czas piosenkami.
      Jury biorąc pod uwagę: dobór repertuaru, wyrazistość mowy, interpretację głosową oraz ogólny wyraz artystyczny wybiera zwycięzców kolejnego Gminnego Konkursu Recytatorskiego. Na laureatów czekają nagrody.

Lucyna Łangowska