• Tydzień życzliwości

• Na przełomie maja i czerwca, co roku na terenie naszej szkoły obchodzimy TYDZIEŃ ŻYCZLIWOŚCI I UPRZEJMOŚCI. Celem podjętych zadań jest  wzmocnienie właściwych zachowań uczniów naszej szkoły w szczególności kultury słowa. Poniższy cytat ma być inspiracją do wspólnego działania i wzajemnego poszanowania.

„Życzliwość i serdeczność to cechy, dzięki którym żyje się łatwiej, przyjemniej i zdrowiej. Uśmiech, miłe słowo, przyjazny gest potrafią zdziałać więcej niż prezent. Uczniowie mili, kulturalni, odpowiedzialni i uczynni mają więcej kolegów i przyjaciół. Pomagajcie sobie wzajemnie, uśmiechajcie się do siebie, nie sprawiajcie sobie przykrości słowem lub gestem”.

W związku z powyższym hasłem zapraszamy wszystkich uczniów do udziału w naszych szkolnych akcjach. Poniżej przedstawiam przykładowy tydzień uprzejmości w naszej szkole.

• W pierwszym dniu „Tygodnia życzliwości i uprzejmości” – wszyscy uczniowie przychodzą do szkoły ubrani na żółto lub w innym wybranym wspólnie kolorze, a w pozostałe dni akcji uczniowie noszą w widocznym miejscu symbole ustalone wcześniej przez klasę: kokardki, serduszka, buźki. Symbole mają  przypominać dzieciom o właściwej kulturze słowa i dobrym zachowaniu

W ramach powyższej akcji uczniowie wykonują plakaty pod hasłem „Uprzejmi na co dzień”, układają hasła promujące kulturę słowa i zachowania. Na szkolnym boisku tworzą  „SZKOLNE DRZEWO ŻYCZLIWOŚCI”, w którym podczas przerw zawieszają karteczki z pozdrowieniami, podziękowaniami, czy przeprosinami dla wybranych przez siebie osób. Dziewczynki z klas V- VII przygotowują dla młodszych kolegów zabawy z chustą animacyjną oraz zawody sportowe, a chłopcy mecz piłki nożnej. Dzieci podczas tygodnia uprzejmości są dla siebie mili i życzliwi oraz świetnie się bawią.

Katarzyna Korda